Süleymanpaşa Ariston Beyazeşya Servisi 0282 409 21 36

Beyaz Eşya, Klima ve Kombi Onarım Hizmetleri

Buzdolabı, Çamaşır Makinesi, Bulaşık Makinesi, Klima ve Kombi ürünlerinizi garanti kapsamında 1 yıl ücretsiz tamir ediyoruz.
Beyaz Eşya servisi olarak siz değerli müşterilerimizin ürünlerinin, onarımını, bakımını ve tamirat işlemlerini en ucuz ve garantili yoldan yapmak, firmamızın en önemli prensibidir. Tecrübesi yıllara dayanan firmamızın tecrübeli ve profesyonel teknisyen leri tarafından ürününüzün onarımı evinizde işyerinizde (gerekirse) Atölye mize ücretsiz olarak nakli yapılarak onarımını ve bakımını yapmaktayız.

Ariston Arıza Kodları :

1. Işık yanıp sönüyorsa : Bulaşık makinenizde büyük ihtimalle su kaçağı var. Alt tabla su ile dolduğu için güvenlik swici devreye girmiş. Makineyi hafif geriye doğru yatırın altından su geliyorsa Ariston servisinden yardım alın. Kazan delinmiş olabilir. Motorda kaçak olabilir. Vebolit yada 3 Yollu ayırıcı da kaçak olabilir.


2. Işık yanıp sönüyorsa : Bulaşık makinenizde cihaz çalışmıyorken dahi su alma tespit edildiyse (prosestat tespit eder) bu ışık yanıp söner. Cihazın varsa AQUA STOPU yoksa normal su giriş ventili değiştirilerek sorun giderilir.


3. Işık yanıp sönüyorsa : Makinede duyarsız ısı tespit edilmiştir. Yani Ntc Sensör arızalıdır yada elektronik kart ntc devresi patlaktır.


1 ile 2. Işık aynı anda yanıp sönerse : Bulaşık makinesi su boşaltma işlemini gerçekleştiremiyor demektir. Su gideri tıkalımı, pis su tahliye hortumu katlanmış mı kontrol edilir bir anormallik yoksa pompa motoru değiştirilir.


1 ile 3. Işık yanıp sönüyorsa : Cihaz su alıyor sayaç sayıyor fakat prostat tespit edemiyor demektir. prosestat hortumunun vebolitte girdiği havadanlık temizlenir. Düzelmezse Prostat değiştirilir. Not: Tahliye hortumunun seviyesi kontrol edilir düşükse makine seviyesine yükseltilir.


2 İle 3. Işık yanıp sönüyorsa : Bulaşık makinesi su almıyor demektir. Ya çeşme kapalı ya temiz su hortumu katlanmış yada ventil arızalı, yada yancep tıkalı, son olarak karttan ventile elektrik gitmiyor Kart arızalı.


1. 2. ve 3. Işık Aynı anda yanıp sönerse : Makine su alıyor fakat yan cepte bulunan sayaç sayma görevini yapmıyor. Yancep değiştirilir prostat ve havadanlık kontrol edilir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir